História šperkov SWAROVSKI
Daniel Swarovski sa narodil v Čechách, v Jiřetíně pod Bukovou v rodine brusiča.

Rád experimentoval s brúsením sklenených kameňov. Kvôli nedostatočnému zdroju elektrickej energie presťahoval napokon svoje podnikanie do Tirolska, na brehy rieky Inn vo Wattens.  Najprv sa špecializoval na priemyselné využitie brúsených krištáľov, ale onedlho pochopil, že móda je odvetvie, ktoré ponúka úspech.

Roku 1913 začala firma Swarovski vyrábať vlastný krištáľ, ktorého chemické zloženie umožnilo dokonalé brúsenie a rytie. Taký žiarivý je preto, lebo je vyrobený z 32% oxidu olovnatého a špeciálne vybrúsený. Od roku 1956 je navyše žiarivosť krištáľu zvýraznená novou povrchovou úpravou AURORA BOREALIS, vyvinutou vo spolupráci s Christianom Diorom.
jennysw
V dnešnej dobe má spoločnosť Swarovski tak skvelú povesť, že sa jej šperky objavujú vo filmoch rovnako ako aj na titulných stránkach renomovaných časopisov určujúcich životný štýl, ako napr. Harpers Bazaar, Elle, Vogue apod.

Kryštály Swarovski sú veľmi unikátne a obľúbili si ich nielen dizajnéri svetových módnych značiek, no aj také osobnosti, ako je anglická kráľovná Alžbeta II., popová hviezda Britney Spears, svetová modelka Karolína Kurková alebo herečka a speváčka Jenifer Lopez.
Chcete stránku vytlačiť?
Skryť pred tlačou nejaké časti stránky.
Vytlačiť celú stránku tak, ako ju vidíte.
(tento box nebude vytlačený)
Úprava stránky pred tlačou
Postavte sa kurzorom na nejaký obsah na stránke, zobrazí sa červený obdĺžnik. Kliknutím na neho obsah skryjete. Potom stisnite tlačidlo 'Vytlačiť'.