Swarovski original
CZ / SK / PL
 
        Originálne šperky Swarovski 
        Pre ženy, ktoré chcú viac ... !
Domovská stránka / História šperkov SWAROVSKI

História šperkov SWAROVSKI

Daniel Swarovski sa narodil v Čechách, v Jiřetíně pod Bukovou v rodine brusiča.

Rád experimentoval s brúsením sklenených kameňov. Kvôli nedostatočnému zdroju elektrickej energie presťahoval napokon svoje podnikanie do Tirolska, na brehy rieky Inn vo Wattens.  Najprv sa špecializoval na priemyselné využitie brúsených krištáľov, ale onedlho pochopil, že móda je odvetvie, ktoré ponúka úspech.

Roku 1913 začala firma Swarovski vyrábať vlastný krištáľ, ktorého chemické zloženie umožnilo dokonalé brúsenie a rytie. Taký žiarivý je preto, lebo je vyrobený z 32% oxidu olovnatého a špeciálne vybrúsený. Od roku 1956 je navyše žiarivosť krištáľu zvýraznená novou povrchovou úpravou AURORA BOREALIS, vyvinutou vo spolupráci s Christianom Diorom.
jennysw
V dnešnej dobe má spoločnosť Swarovski tak skvelú povesť, že sa jej šperky objavujú vo filmoch rovnako ako aj na titulných stránkach renomovaných časopisov určujúcich životný štýl, ako napr. Harpers Bazaar, Elle, Vogue apod.

Kryštály Swarovski sú veľmi unikátne a obľúbili si ich nielen dizajnéri svetových módnych značiek, no aj také osobnosti, ako je anglická kráľovná Alžbeta II., popová hviezda Britney Spears, svetová modelka Karolína Kurková alebo herečka a speváčka Jenifer Lopez.
Swarovski original

Šperky Aurea - internetový obchod s originálnymi šperkmi Swarovski

V našom internetovom obchode Šperky Aurea Vám ponúkame možnosť pohodlného nákupu originálnych šperkov Swarovski, vyrábaných a ručne osadzovaných v dielňach tejto chýrnej firmy. Ich vysoká kvalita je spojená s výnimočnosťou a prestížou - každý šperk je jedinečným originálom, skutočnou pýchou ťažko prehliadnuteľnou vďaka svojmu ligotu a dokonalému spracovaní. Svojím zákazníkom sa vždy snažíme poskytovať špičkový servis. Ostatne, môžete sa presvedčiť sami - tešíme sa na Vás.
Používaním tohto webu súhlasíte s používaním cookies, ktoré sú pre jeho fungovanie dôležité.